filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
AACTA
2006
http://aacta.org/
Australijski Instytut Filmowy / Australijska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych
Data wręczenia nagród:
6 grudnia
AFI / AACTA (od 2012 roku)
Najlepszy film
wygrane
Dziesięć czółen
(2006)
Rolf De Heer
,
Julie Ryan
Stary wojownik opowiada swojemu młodszemu bratu miłosną historię z przeszłości.
nominacje
Brudna robota
(2006)
Clayton Jacobson
,
Rohan Timlock
Candy
(2006)
Margaret Fink
,
Emile Sherman
Duchy Jindabyne
(2006)
Catherine Jarman
Najlepsza aktorka
wygrane
[Emily Barclay]
Emily Barclay
jako Katrina w filmie
Szatański plan
(2006)
nominacje
Teresa Palmer
2:37
(2006)
Abbie Cornish
Candy
(2006)
Laura Linney
Duchy Jindabyne
(2006)
Najlepszy aktor
wygrane
[Shane Jacobson]
Shane Jacobson
jako Kenny Smyth w filmie
Brudna robota
(2006)
nominacje
Heath Ledger
Candy
(2006)
Gabriel Byrne
Duchy Jindabyne
(2006)
Steve Le Marquand
Last Train to Freo
(2006)
Najlepszy reżyser
wygrane
[Rolf De Heer, Peter Djigirr]
Rolf De Heer
,
Peter Djigirr
Dziesięć czółen
(2006)
nominacje
Clayton Jacobson
Brudna robota
(2006)
Ray Lawrence
Duchy Jindabyne
(2006)
Paul Goldman
Szatański plan
(2006)
Najlepsza aktorka drugoplanowa
wygrane
[Susie Porter]
Susie Porter
jako Susan w filmie
Jedno życzenie
(2006)
nominacje
Noni Hazlehurst
Candy
(2006)
Deborra-Lee Furness
Duchy Jindabyne
(2006)
Geneviève Lemon
Szatański plan
(2006)
Najlepszy aktor drugoplanowy
wygrane
[Anthony Hayes]
Anthony Hayes
jako Kenny w filmie
Szatański plan
(2006)
nominacje
Ronald Jacobson
Brudna robota
(2006)
Geoffrey Rush
Candy
(2006)
Tom Budge
Last Train to Freo
(2006)
Najlepsza aktorka w dramacie telewizyjnym
wygrane
[Susie Porter]
Susie Porter
jako Helen Tremain w serialu
RAN: Remote Area Nurse
(2006)
nominacje
Claudia Karvan
Love My Way
(2004)
Asher Keddie
Love My Way
(2004)
Justine Clarke
The Surgeon
(2005)
Najlepsza australijska aktorka w produkcji zagranicznej
wygrane
[Rachel Griffiths]
Rachel Griffiths
jako Brenda Chenowith w serialu
Sześć stóp pod ziemią
(2001)
nominacje
Naomi Watts
King Kong
(2005)
Radha Mitchell
Silent Hill
(2006)
Toni Collette
Siostry
(2005)
Najlepsza muzyka oryginalna
wygrane
Szatański plan
(2006)
Mick Harvey
nominacje
Duchy Jindabyne
(2006)
Paul Kelly
,
Dan Luscombe
Księga objawienia
(2006)
Cezary Skubiszewski
Makbet
(2006)
John Clifford White
Najlepsza reżyseria filmu dokumentalnego
wygrane
Raul the Terrible
(2006)
David Bradbury
nominacje
Hunt Angels
(2006)
Alec Morgan
Unfolding Florence: The Many Lives of Florence Broadhurst
(2006)
Gillian Armstrong
Vietnam Nurses
(2005)
Polly Watkins
Najlepsza scenografia
wygrane
Makbet
(2006)
David McKay
nominacje
Candy
(2006)
Robert Cousins
Dziesięć czółen
(2006)
Beverly Freeman
Szatański plan
(2006)
Nell Hanson
Najlepsze efekty specjalne
wygrane
Hunt Angels
(2006)
nagrodzeni Rose Draper i Mike Seymour (I)
nominacje
Kokoda
(2006)
Phil Stuart-Jones
Nastoletni geniusze
(2004)
Barry Lanfranchi, James Maclachlan i Vanessa Magyar za odcinek pt.: "The Files"
Unfolding Florence: The Many Lives of Florence Broadhurst
(2006)
Simon Rippingale, Tim Richter i Nina Gibbs
Najlepsze kostiumy
wygrane
Makbet
(2006)
Jane Johnston
nominacje
Kokoda
(2006)
Phil Eagles
Księga objawienia
(2006)
Anna Borghesi
Szatański plan
(2006)
Melinda Doring
Najlepsze zdjęcia
wygrane
Dziesięć czółen
(2006)
Ian Jones
Stary wojownik opowiada swojemu młodszemu bratu miłosną historię z przeszłości.
nominacje
Duchy Jindabyne
(2006)
David Williamson
Makbet
(2006)
Will Gibson
Szatański plan
(2006)
Robert Humphreys
Najlepsze zdjęcia w filmie dokumentalnym
wygrane
Hunt Angels
(2006)
Jackie Farkas
nominacje
He's Coming South
(2005)
Steve Williams
Penicillin: The Magic Bullet
(2006)
Jaems Grant
Transit
(2006)
Anthony Davison
Najlepszy aktor w dramacie telewizyjnym
wygrane
[David Wenham]
David Wenham
jako Mark Waldman w filmie
Odpowiemy ogniem
(2006)
nominacje
Richard Roxburgh
Cisza
(2006)
Dan Wyllie
Love My Way
(2004)
Charles Passi
RAN: Remote Area Nurse
(2006)
Najlepszy australijski aktor w produkcji zagranicznej
wygrane
[Heath Ledger]
Heath Ledger
jako Ennis Del Mar w filmie
Tajemnica Brokeback Mountain
(2005)
nominacje
Eric Bana
Monachium
(2005)
Hugo Weaving
V jak Vendetta
(2005)
Anthony LaPaglia
Zimowe przesilenie
(2004)
Najlepszy dramat telewizyjny dla dzieci
wygrane
Mortified
(2006)
Phillip Bowman
,
Bernadette O'Mahony
nominacje
Na wysokiej fali
(2005)
Noel Price
,
Dennis Kiely
Najlepszy dźwięk
wygrane
Dziesięć czółen
(2006)
Tom Heuzenroeder
,
Rory McGregor
,
Mike Bakaloff
,
James Currie
Stary wojownik opowiada swojemu młodszemu bratu miłosną historię z przeszłości.
nominacje
Duchy Jindabyne
(2006)
Peter Grace
,
Robert Sullivan
,
Linda Murdoch
,
Andrew Plain
,
Nada Mikas
,
Peter Miller
Makbet
(2006)
Frank Lipson
,
John Wilkinson
Szatański plan
(2006)
Stephen Vaughan
,
Liam Egan
,
Phil Judd
Najlepszy dźwięk w filmie dokumentalnym
wygrane
Vietnam Nurses
(2005)
Mark Tarpey
,
John Willsteed
,
Keith Thomas
,
Livia Ruzic
nominacje
Miejska dżungla
(2006)
Nick Meyers
The Archive Project
(2006)
Keith Thomas
,
Martin Friedel
,
Emma Bortignon
,
Andrew Plain
Unfolding Florence: The Many Lives of Florence Broadhurst
(2006)
Anne Breslin
,
Gethin Creagh
,
Paul Finlay
,
Paul Grabowsky
Najlepszy fikcyjny film krótkometrażowy
wygrane
Stranded
(2005)
Stuart McDonald
nominacje
Small Boxes
(2006)
Rene Hernandez
The 9:13
(2006)
Matthew Phipps
The Desert
(2006)
Glendyn Ivin
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Hunt Angels
(2006)
Sue Maslin
nominacje
Raul the Terrible
(2006)
Carlos Alperin
Vietnam Nurses
(2005)
Lizzette Atkins
,
Beth Frey
Welcome 2 My Deaf World
(2005)
Sally Ingleton
Najlepszy gościnny lub drugoplanowy występ w dramacie telewizyjnym - aktor
wygrane
[Marcus Graham]
Marcus Graham
jako Ennis Del Mar w serialu
Policjanci z Mt. Thomas
(1994)
nominacje
John Waters
Cena życia
(1998)
Aaron Fa'aoso
RAN: Remote Area Nurse
(2006)
Luke Carroll
RAN: Remote Area Nurse
(2006)
Najlepszy gościnny lub drugoplanowy występ w dramacie telewizyjnym - aktorka
wygrane
[Saskia Burmeister]
Saskia Burmeister
jako Ennis Del Mar w serialu
Policjanci z Mt. Thomas
(1994)
nominacje
Emily Barclay
Cisza
(2006)
Margaret Harvey
RAN: Remote Area Nurse
(2006)
Merwez Whaleboat
RAN: Remote Area Nurse
(2006)
Najlepszy krótkometrażowy film animowany
wygrane
Gargoyle
(2005)
Michael Cusack
nominacje
Carnivore Reflux
(2006)
James Calvert
,
Eddie White
The Astronomer
(2006)
Kate McCartney
The Safe House
(2006)
Lee Whitmore
Najlepszy miniserial lub film telewizyjny
wygrane
RAN: Remote Area Nurse
(2006)
Penny Chapman
nominacje
Cisza
(2006)
Jan Chapman
Odpowiemy ogniem
(2006)
Roger Le Mesurier
,
Andrew Walker
The Surgeon
(2005)
John Edwards
,
Judi McCrossin
Najlepszy młody aktor/aktorka
wygrane
[Marny Kennedy]
Marny Kennedy
jako Taylor w serialu
Mortified
(2006)
nominacje
Frank Sweet
2:37
(2006)
Christian Byers
Opalowe marzenie
(2005)
Mia Wasikowska
Szatański plan
(2006)
Najlepszy montaż
wygrane
Dziesięć czółen
(2006)
Tania Nehme
Stary wojownik opowiada swojemu młodszemu bratu miłosną historię z przeszłości.
nominacje
Brudna robota
(2006)
Sean Lander
,
Clayton Jacobson
Candy
(2006)
Danny Cooper
Szatański plan
(2006)
Stephen Evans
Najlepszy montaż filmu dokumentalnego
wygrane
Raul the Terrible
(2006)
Stewart Young
nominacje
The Archive Project
(2006)
Uri Mizrahi
The Black Road
(2005)
Lawrie Silvestrin
Vietnam Nurses
(2005)
Tony Stevens
Najlepszy reżyser telewizyjny
wygrane
Odpowiemy ogniem
(2006)
Jessica Hobbs
nominacje
Love My Way
(2004)
Shirley Barrett
za odcinek "Five Minutes Of Fame"
Mortified
(2006)
Pino Amenta
za odcinek "Taylor's DNA"
Najlepszy scenariusz adaptowany
wygrane
Candy
(2006)
Neil Armfield
,
Luke Davies
Studentka sztuki, Candy, poznaje młodego poetę, Dana, z którym nawiązuje romans. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, w momencie gdy oboje sięgają po narkotyki.
nominacje
Duchy Jindabyne
(2006)
Beatrix Christian
Księga objawienia
(2006)
Ana Kokkinos
,
Andrew Bovell
Last Train to Freo
(2006)
Reg Cribb
Najlepszy scenariusz filmu krótkometrażowego
wygrane
Stranded
(2005)
Kathleen O'Brien
nominacje
Paper and Sand
(2006)
Ian Kennedy-Williams
,
Matt Rubinstein
The Safe House
(2006)
Lee Whitmore
Najlepszy scenariusz oryginalny
wygrane
Dziesięć czółen
(2006)
Rolf De Heer
Stary wojownik opowiada swojemu młodszemu bratu miłosną historię z przeszłości.
nominacje
2:37
(2006)
Murali K. Thalluri
Brudna robota
(2006)
Shane Jacobson
,
Clayton Jacobson
Szatański plan
(2006)
Alice Bell
Najlepszy scenariusz telewizyjny
wygrane
RAN: Remote Area Nurse
(2006)
Sue Smith
za odcinek "Blue Hawaii"
nominacje
Love My Way
(2004)
Jacquelin Perske
za odcinek "Five Minutes Of Fame"
Mortified
(2006)
Angela Webber
za odcinek "Taylor's DNA"
Najlepszy serial dramatyczny
wygrane
Love My Way
(2004)
John Edwards
,
Claudia Karvan
,
Jacquelin Perske
nominacje
Cena życia
(1998)
Maryanne Carroll
Córki McLeoda
(2001)
Posie Graeme-Evans
,
Susan Bower
Policjanci z Mt. Thomas
(1994)
David Clarke
,
Gus Howard
Najlepszy serial komediowy
wygrane
Inwazja porywaczy jaj
(2006)
Mark FitzGerald
,
Andy Nehl
,
Julian Morrow
nominacje
Supernova
(2005)
David Maher
,
Sue Vertue
,
David Taylor
,
Beryl Vertue
Najlepszy występ w komedii telewizyjnej
wygrane
[Andrew Hansen]
Andrew Hansen
jako Taylor w serialu
Inwazja porywaczy jaj
(2006)
nominacje
Kris McQuade
Supernova
(2005)
Wyróżnieni w roku 2006
Dziesięć czółen
(
6/7
)
Szatański plan
(
3/12
)
RAN: Remote Area Nurse
(
3/8
)
Hunt Angels
(
3/4
)
Makbet
(
2/5
)
Mortified
(
2/4
)
Policjanci z Mt. Thomas
(
2/3
)
Odpowiemy ogniem
(
2/3
)
Raul the Terrible
(
2/3
)
Stranded
(
2/2
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.